e
sv

Toplam kripto para sayısı 20.000’in üzerine çıktı

49 Okunma — 04 Temmuz 2022 12:32
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Özellikle son bir aydır zorlu bir süreç geçiren kripto paralar, yatırımcılara da zorlu anlar yaşatıyor. Ancak buna rağmen, kripto paraların toplam sayısı da her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Şu anda kripto para sayısı 20.000’i aşmış durumda.

Kripto para sayısı her geçen gün artıyor

2008 yılında Bitcoin’in ilk whitepaper’ını yayımlaması ile doğan kripto para sektöründe coin sayısı hızla arttı. Bitcoin’in kaynak koduna benzer bir kodla çıkan Litecoin (LTC), beraberinde pek çok altcoinin de ortaya çıkmasına sebep oldu.

Bitcoin başta olmak üzere, kripto paralar açık kaynak kodlu yazılımlardır. Bu sebeple bu kaynak kodlarını kolaylıkla kopyalayıp ve manipüle ederek yeniden piyasaya sürmek mümkündür. Litecoin örneğinde olduğu gibi pek çok kripto para, BTC’de gördükleri eksiklikleri gidererek veya geliştirmeler yaparak pek çok yeni kripto para çıkarıldı.

BTC’den sonra gelen en popüler altcoin Ethereum ise akıllı sözleşmeleri kripto para ve Blokchain’e entegre eden ilk proje oldu. Günümüzde, farklı sistemleri destekleyen pek çok kripto para bulunuyor.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Toplam kripto para sayısı 20.000’in üzerine çıktı