e
sv

Venezuela Emeklilere Petro İle Ödeme Yapacak!

62 Okunma — 08 Temmuz 2022 00:48
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Venezuela’nın tartışmalı başkanı Nicholas Maduro, emeklilere her yıl düzenli olarak verilen Noel bonusunun bu sefer ulusal kripto para birimi Petro ile yapılacağını aktardı.

Yerel bir haber kaynağının Twitter üzerinden de doğruladığı haber aslında Venezuela vatandaşları için bir ilk özelliği taşımıyor. Maduro daha önce de ulusal kripto para birimi Petro’nun kullanımını ”zorla arttırmak” adına çeşitli adımlar atmış ve geçtiğimiz yılın aralık ayında emeklilerin maaşlarını otomatik olarak Petro’ya çevirmişti.

Petro Kullanımı Ne Durumda? Dünya üzerinde bir devlet eliyle çıkartılan ilk dijital para olarak görülen Venezuela’nın petrol rezervlerine endeksli Petro’su, ne yazık ki beklenen ilgiyi göremedi ve bunun birçok kripto para birimi ile yarışamayacağı ve merkeziyetsiz olmadığı vurgulandı.

Vatandaşlar Petro’nun gerçek bir kripto para birimi olmak yerine, Maduro tarafından kara para aklamak için kullanılan bir araç olduğunu düşünmeye hala devam etmekte ve bu durum da doğal olarak Petro kullanımının artmasını engelliyor.

Venezuela’lı üst düzey yöneticiler geçtiğimiz aylarda çeşitli televizyon kanallarında yaptıkları açıklamalarda da vatandaşların Petro kullanması gerektiğini ve bunu zorunlu koştuklarını vurgulamıştı. Sadece bu durum bile baskının ne denli büyük olduğun kanıtlıyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Venezuela Emeklilere Petro İle Ödeme Yapacak!